Płyta warstwowa

OBIEKTY Z PŁYT WARSTWOWYCH

Płyta obornicka to obecnie produkt bardzo ceniony w polskim przemyśle budowlanym, ponieważ pozwala na łatwą modyfikację oraz transport obiektu. Dzięki temu materiałowi powstają między innymi pawilony czy hale obornickie.

Każdy rodzaj pawilonu wykonany z odpowiednich materiałów, jak np. płyty warstwowe i wykonany przez wykwalifikowanych pracowników może mieć zastosowanie w wszelkiego typu obiektach handlowych takich jak sklepy, kioski czy obiekty handlowe dla komisów samochodowych. Szczególnie często pawilony obornickie można spotkać na terenach komisów samochodowych gdyż tego typu działalność zazwyczaj nie trwa wiecznie więc dzięki zastosowaniu pawilonu handlowego wykonanego w tej technologii można przekwalifikować taki pawilon usługowy na inny np. na pawilon gastronomiczny czy na bardziej przyziemny obiekt taki jak garaż. Dzięki lekkiej konstrukcji, doskonałej sztywności oraz możliwości demontowania poszczególnych elementów czy też całych ścian jest pawilonem przenośnym. Postawiony w innym miejscu i odpowiednio zmodyfikowany i dostosowany do nowych potrzeb może służyć innemu właścicielowi (możliwość odsprzedaży) jako pawilon w którym będzie prowadzona działalność handlowa na terenie targowiska rolnego czy też targowiska części samochodowych. Dobrodziejstwo jakie daje możliwość modyfikacji pawilonów przekłada się na urozmaicenie i poszerzenie horyzontów gospodarczych polskich przedsiębiorców. Dzisiejszy obiekt który jest małym sklepem może zostać rozbudowany ,powiększony do rozmiarów hali w której na przykład będziemy prowadzić dużą, hurtową działalność usługową. Idąc dalej tym tokiem myślenia ten sam obiekt po kilku latach zostaje przekwalifikowany na myjnię samochodową czy na halę produkcyjną.

PŁYTA OBORNICKA

Rodzi się pytanie, skoro pawilony są takim doskonałym produktem do modyfikacji to z czego jest wykonany, z jakich materiałów. Główny elementem konstrukcyjnym, materiałem izolacyjnym czy też ognioodpornym jest warstwowa płyta obornicka, która daje nieograniczone możliwości, żaden materiał budowlany nie ma tylu zalet. Materiał ten jest lekki, ciepły, ognioodporny na dodatek występuje w różnych kolorach wykończeniowych. Możemy sobie dowolnie zamówić kolor który będzie współgrał z innymi obiektami na terenie naszej posesji. Kilkanaście lat temu do ochrony naszych dóbr trzeba było budować potężne warownie które służyły jako stróżówki a w dniu dzisiejszym stróżówka może być ciekawym elementem wykończeniowym naszego obejścia.

Na temat pawilonów jako obiektów gospodarczych nasza firma może udzielić wszelkich porad. Zastosowanie pawilonu w gastronomi to kolejny przykład nieograniczonych możliwości jakie daje nam modyfikacja i pomysłowość polskich przedsiębiorców. Na każdym kroku, przy każdej drodze, w wielu zakamarkach stoją pawilony gastronomiczne, w których prowadzona jest działalność gospodarcza która pomaga nam kierowcom zaspokoić głód i pragnienie. Nic prostszego, stawiamy pawilon, wyposażamy go w odpowiednie urządzenia i… możemy rozpocząć biznes. Jest to kolejna wariacja gospodarcza z możliwości zarobkowej z wykorzystaniem pawilonów handlowych, których podstawowym budulcem jest płyta obornicka. Takie obiekty możemy dodatkowo uzbroić w kontenery dostawione do istniejącej budy z kurczakami. Możemy tam trzymać towary które będą np. chłodzone i magazynowane. Tak, taki kontener może służyć jako kontener chłodniczy, czy magazynowy, wystarczy dozbroić go w klimatyzator i odpowiednie drzwi chłodnicze i powstaje mroźnia która może utrzymywać przez bardzo długi okres bardzo niskie temperatury.

Chłodnie czy mroźnie mogą być obiektami jako tzw. dobudówka czy też obiekt wolnostojący. W szczególności widać takie duże chłodnie jako obiekty wolnostojące gdzie konstrukcja całego obiektu jest na zewnątrz a płyty warstwowe montowane są od środka konstrukcji. Przy tego typu rozwiązań widać jak doskonałym produktem i jak bardzo uniwersalnym jest płyta warstwowa, montujemy ją od wewnętrznej strony konstrukcji po to aby chronić elementy konstrukcyjne od zimna jakie zostaje skumulowane wewnątrz chłodni. Płyta jest izolatorem a zarazem ochronnym czynnikiem zabezpieczającym konstrukcje od odkształceń wynikających z niskich temperatur jakie panują w chłodniach.

Widzimy jak jeden produkt w postaci płyty warstwowej może ułatwić nam życie. Budując własny dom zazwyczaj myślimy o garażu i tu z pomocą przychodzi nam płyta warstwowa. Oczywiście taki garaż może być jako obiekt wolnostojący lub jako dobudówka. Zaletą takich małych garaży jest to ,że nie potrzebują one dodatkowej konstrukcji, płyty warstwowe same w sobie są konstrukcyjne więc minimalizują się koszty konstrukcyjne a izolacja pozostaje taka sama. W minimalizacji kosztów przychodzi nam z pomocą zewnętrzna okładzina płyty ,która występuje w wielu kolorach więc mamy możliwość dostosować ją do kolorystyki naszego domu.

Reasumując, z płyt warstwowych możemy wybudować bardzo tanie obiekty które dotychczas nie były osiągalne technologicznie bo nie pozwalały nam na to z materiały budowlane dostępne na rynku budowlanym, więc budujmy pawilony, garaże, hale, pawilony gastronomiczne, pawilony handlowe, pawilony usługowe, kioski, sklepy, stacje benzynowe, hale produkcyjne, hale magazynowe, chłodnie, mrożnie, wiaty garażowe, drzwi, bramy itp.