Pawilony handlowe

Nowoczesne pawilony handlowe

Pawilony handlowe – obiekty wykonane z płyt warstwowych przeznaczone do prowadzenia działalności handlowej. Obiekty najczęściej wykonywane są z płyt ściennych o grubości 100mm i płyt dachowych (stropowych) o grubości 150mm. Najczęściej używany budulec to płyty obornickie z wypełnieniem styropianowym. Kolor elewacji uzależniony jest od indywidualnych preferencji zamawiającego. Producenci płyt warstwowych oferują swoje produkty w około 15 różnych kolorach. W elewacji osadzana jest stolarka okienna PCV lub aluminiowa. Proces produkcji pawilonu od fazy zakończenia projektowania do momentu dostawy i zmontowania gotowego obiektu do klienta oscyluje w granicach sześciu tygodni.

Etap I

Projektowanie – najczęściej realizowane projekty kontenerów/pawilonów handlowych to obiekty od 20 do około 60m2 w podstawie. Wielkość oraz kształt obiektu jest uzależniony od indywidualnych potrzeb klienta. Uzgodnienia koncepcyjne zmieniają się w projekt wykonawczy i przystępujemy do realizacji zlecenia.

Etap II

Realizację zlecenia rozpoczynamy od zamówienie płyt warstwowych o odpowiednich wymiarach, kolorystyce oraz wymaganych projektem parametrach termoizolacyjnych.

Równocześnie przygotowywana jest konstrukcja stalowa o odpowiednich parametrach nośnych i dostosowanych do wymiarów pawilonu handlowego. Przygotowaniem stolarki okiennej i drzwiowej zajmuje się firma specjalizująca się w produkcji tego typu produktów.

Pozostałe elementy potrzebne do montażu takiego obiektu są przygotowywane przez ekipę monterów zgodnie z zapotrzebowaniem materiałowym.

Etap III

Producent pawilonów i kontenerów decyduje o opcji montażu w zależności od wielkości obiektu i możliwości dojazdu na miejsce przeznaczenia. Mniejsze obiekty można zmontować w fabryce i przetransportować w formie kontenera do klienta, rozładowując dźwigiem na uprzednio przygotowanym przez klienta podłożu. Większe pawilony montowane są na miejscu budowy z dostarczonych elementów. Producent pawilonów handlowych musi zdecydować jaki sposób będzie uzasadniony ekonomicznie.

Ceny pawilonów podlegają indywidualnej kalkulacji ze względu na ilość składowych wpływających na koszt wykonania.