Pawilony handlowe – obiekty wykonane z płyt warstwowych przeznaczone do prowadzenia działalności handlowej. Obiekty najczęściej wykonywane są z płyt ściennych o grubości 100mm i płyt dachowych (stropowych) o grubości 150mm. Najczęściej używany budulec to płyty obornickie z wypełnieniem styropianowym. Kolor elewacji uzależniony jest od indywidualnych preferencji zamawiającego. Producenci płyt warstwowych oferują swoje produkty w około 15 różnych kolorach. W elewacji osadzana jest stolarka okienna PCV lub aluminiowa. Proces produkcji pawilonu od fazy zakończenia projektowania do momentu dostawy i zmontowania gotowego obiektu do klienta oscyluje w granicach sześciu tygodni.Dokładamy wszelkich starań, aby produkowane przez nas kontenery handlowe spełniały nie tylko normy prawne i jakościowe, ale też były odzwierciedleniem oczekiwań klienta, co do zamówionego obiektu.

Kontenery handlowe - etapy powstawania

Etap I

Projektowanie – najczęściej realizowane projekty kontenerów/pawilonów handlowych to obiekty od 20 do około 60m2 w podstawie. Wielkość oraz kształt obiektu jest uzależniony od indywidualnych potrzeb klienta. Uzgodnienia koncepcyjne zmieniają się w projekt wykonawczy i przystępujemy do realizacji zlecenia.

Etap II

Realizację zlecenia rozpoczynamy od zamówienie płyt warstwowych o odpowiednich wymiarach, kolorystyce oraz wymaganych projektem parametrach termoizolacyjnych.

Równocześnie przygotowywana jest konstrukcja stalowa o odpowiednich parametrach nośnych i dostosowanych do wymiarów pawilonu handlowego. Przygotowaniem stolarki okiennej i drzwiowej zajmuje się firma specjalizująca się w produkcji tego typu produktów.

Pozostałe elementy potrzebne do montażu takiego obiektu są przygotowywane przez ekipę monterów zgodnie z zapotrzebowaniem materiałowym.

Etap III

Producent pawilonów i kontenerów decyduje o opcji montażu w zależności od wielkości obiektu i możliwości dojazdu na miejsce przeznaczenia. Mniejsze obiekty można zmontować w fabryce i przetransportować w formie kontenera do klienta, rozładowując dźwigiem na uprzednio przygotowanym przez klienta podłożu. Większe pawilony montowane są na miejscu budowy z dostarczonych elementów. Producent pawilonów handlowych musi zdecydować jaki sposób będzie uzasadniony ekonomicznie.

Ceny pawilonów podlegają indywidualnej kalkulacji ze względu na ilość składowych wpływających na koszt wykonania.

 

Więcej zdjęć gotowych kiosków jest dostępnych na stronie Galerii